Cnostný líder

Autor: Vladimír Seman | 13.10.2015 o 20:30 | Karma článku: 2,47 | Prečítané:  616x

"Môže byť politik verný svojej krajine, keď nie je verný svojej manželke?" Alebo ako používať otrepané frázy. 

„S frajerkou si telefonujeme raz za deň. Väčšinou večer“ (...) „V deň, keď sme spolu si netelefonujeme – načo? Veď všetko podstatné preberieme cez deň.“ Rozhovoril sa nakrátko ostrihaný mládenec o mechanizme svojho vzťahu. „A kedy jej zavoláš najbližšie?“ Opýtala sa jeho spolužiačka. „Zajtra večer... Asi... Keď sa mi bude chcieť.“ Dodal mladík potmehúdsky s drsňáckym akcentom.

Mal ju v hrsti a ani na chvíľku si to neuvedomil. „A prečo potom nechodíš von? Myslela som si, že je to kvôli nej.“ „Nie, kvôli nej to nie je... Je to preto, lebo... veľa čítam.“ „Váážne? A čo čítaš?“ Roztápala sa dievčina. „Najviac zo všetkého ma baví politika. Postoy, Postoj, Konzervatívny denník... A zaujíma ma problematika líderstva“ „To je zaujímavé. Možno raz budeš viesť veľký tím lekárov.“ Vydala zo seba nezúčastneným hlasom. „Počuj, ja mám tiež frajera. Jeho tiež zaujíma politika. Chcela by som mu kúpiť nejakú knihu. Nevedel by si mi niečo odporučiť? “ Dodala laškovne. „Samozrejme, že vedel. Jeden politik raz povedal a jeho knihu ti odporúčam: „Ako môže byť verejný činiteľ verný svojej krajine, keď nevie byť verný svojej manželke.“ „Pekné, a ako sa volá ten politik?“ V tejto chvíli som zbystril aj ja. „Neviem, ale spomeniem si.“

Do konca cesty si mladý muž ani na autora ani na názov knihy nespomenul. Dievčine to bolo jedno. Darček pre frajera jej bol v skutočnosti ukradnutý. Jemu sa zase páčilo byť vo svetle jej záujmu a tak len ďalej kostrbato potvrdzoval hypotézu, že na mužovi je najviac príťažlivá jeho hlava. A aj to, že zavolať frajerke sa mu zajtra večer nebude chcieť.

Nedávno položil Donald Trump na margo svojej prezidentskej protikandidátky Hillary Clintonovej rečnícku otázku – ako chce uspokojiť krajinu, keď nevedela uspokojiť svojho manžela. Aj vďaka tejto vete sa mu dvihli preferencie. A aj vtedy mi napadlo, ako šťavnato a efektívne sa dajú vyplniť otrepané a hlúpe frázy. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

O nezávislosti Katalánska nerozhodne referendum, ale ochota použiť násilie

Katalánsky boj za nezávislosť nebol nikdy násilný.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, bratislavské letisko chce dať do prenájmu

Minister predložil návrh na 30-ročnú koncesiu letiska.


Už ste čítali?